• Rovnátka
  • Rovnátka
  • Rovnátka

Rovnátka

Ortodoncie je obor stomatologie zabývající se léčbou nepravidelného postavení zubů a úpravou mezičelistních vztahů.

 

Zajímá Vás, jak u nás probíhá léčba?

1. návštěva = INFORMAČNÍ KONZULTACE

Při první návštěvě zjistíme v jakém stavu jsou Vaše zuby a dásně. Prohlédneme si Vaše čelisti a profil obličeje. Po zhodnocení stavu Vám řekneme, zda doporučujeme léčbu či nikoli. V případě potřeby léčby Vám poradíme, kdy je vhodné s ní začít a jak dlouho bude

trvat.

Před zahájením ortodontické léčby je nutné, aby Vaše zuby byly správně ošetřeny zubním lékařem. Pokud se rozhodnete pro ortodontickou léčbu, objednáme Vás na otisky zubů a doporučíme Vás na specializované pracoviště, kde bude zhotoven rentgen : celkový snímek všech zubů a snímek hlavy v boční projekci.

2. návštěva = OTISKY

Při druhé návštěvě Vám sestra provede otisky zubů, z nichž se vyrobí studijní modely horní a dolní čelisti. Toto ošetření není bolestivé, je však vhodné přijít nalačno (platí hlavně pro děti!).

Přiložíme měkkou otiskovací hmotu ve lžičce na zuby, hmota ztuhne a za minutu ji vyjmeme. Později se do otisků vlije sádra a vytvoří se studijní model zubů. Hotový model zubů je přesný duplikát zubů a dásní. Umožňuje nám studovat Vaše zuby i ve Vaší nepřítomnosti.

Na otisky si vždy noste Svůj zubní kartáček !

Sestřička, která bude otisky provádět, Vám také ukáže, jak si správně čistit zuby.

Zhotoví fotodokumentaci – vyfotí Váš obličej zepředu, z profilu a Váš úsměv.

3. návštěva = KONZULTACE NAVRHOVANÝCH LÉČEBNÝCH POSTUPŮ

Při třetí návštěvě Vám na základě analýzy modelů, rtg. snímků, fotodokumentace vysvětlíme, o jaký problém se ve Vašem případě jedná. Navrhneme Vám léčbu snímacím nebo fixním aparátkem. Pokud bude třeba snížit počet zubů, vysvětlíme Vám, které zuby bude třeba vytrhnout a proč. Budete přesně informováni o časovém rozvrhu léčby. Vysvětlíme Vám také povinnosti, které s ortodontickou léčbou souvisí.

Ve věku 12 a více let je již prořezána většina stálých zubů. Je možné i vhodné řešit léčbu fixním aparátkem. Jedná se o lepení zámečků na zuby.

Tento aparátek dovede zuby na vhodné místo a do správného postavení. Po sejmutí pevného aparátku je třeba zuby na tomto místě stabilizovat. To je úkol pro retenční aparátek nošený pravidelně po dobu, kterou určí lékař. Někdy to mohou být dva až tři roky.

Léčba pevným - fixním aparátkem trvá přibližně 18 – 27 měsíců. Materiál použitý ke zhotovení pevného aparátku nehradí pojišťovna vůbec.

Cena tohoto materiálu na jednu čelist se pohybuje od 8000,- Kč – a výše.

Retenční snímací rovnátka zdravotní pojišťovna částečně hradí.

Při ukončení léčby zhotovujeme sádrové modely, jeden či dva rtg. snímky a fotodokumentaci.

Snímací rovnátka kontrolujeme po 3 – 4 měsících, fixní aparátky po 4 – 5 týdnech, retenční aparátky 2x za rok.

Pro Vaši informaci je v čekárně vyvěšen ceník výrobků (snímacích rovnátek) a materiálů na fixní rovnátka. Pokud Vám bude něco nejasného, obraťte se na sestru v recepci, ráda Vám vše vysvětlí.

Naším cílem je Váš krásný a zdravý úsměv. Těšíme se na Vaši spolupráci .

 

Materiál nakupujeme u společností:

 

Související dokumenty:

mapka

Podkrušnohorská 1039,
Litvínov 6, 436 01
ORTODONCIE
Tel.: +420 476 753 063
info@zubar-rovnatka.cz

vytvořilo Anawe