Dentální hygiena

Úvodní strana / Naše služby / Dentální hygiena

ordinacePojem dentální hygiena je pro mnoho lidí dosud neznámý, nicméně je nedílnou součástí stomatologie.
Každý z nás si čistí zuby, ale čistí si je správně a používá ty správné pomůcky? Na tyto otázky Vám odpoví naše hygienistka. Naučí Vás správnou techniku čištění zubů, jak zacházet s mezizubními kartáčky a dentální nití. Poradí Vám, která zubní pasta a ústní voda je nejvhodnější pro Váš chrup.
Dentální hygienistka objednává pacienty na půl hodinové návštěvy do své ordinace. Prohlídka obsahuje celkové vyšetření chrupu. Dentální hygienistka měří indexy hygieny (parodontologické indexy), zhodnotí stav chrupu a motivuje pacienta ke správnému vykonávání ústní hygieny.

První návštěva u dentální hygienistky je poskytována zdarma.

10 hlavních omylů v ústní hygieně – dle dr. Sedlmayera

  1. Žádný plak! Je to jen sen? Vůbec ne. Nyní s trochou disciplíny a s pomocí CURAPROXu se může téměř každý těšit ze zcela čistých zubů a vynikajícího zdraví ústní dutiny. Celý ten rozdíl je v jemných štětinkách z CURENu, v malých hlavách kartáčků a mezizubních kartáčků CURAPROX, vyplňujících celý prostor.
  2. Stačí si čistit zuby 3x denně po 3 minuty? Ne. Není důležitá délka ani počet čištění. Důležité je, jak to děláte! Způsob, jak dosáhnout vynikajícího zdraví ústní dutiny, se liší u každého člověka. Jedno pořádné čištění denně je mnohem lepší než tři polovičatá!
  3. Denní fluorizace = zaručená ochrana? Ne. Fluorid nemůže chránit plakem pokryté zuby a fluorizovaný plak škodí stejně jako nefluorizovaný: vždy mají za následek kazy a zánět dásní - fluorid jen oddálí nevyhnutelné!
  4. Překřížené štětiny a flexibilní ručka z mnoha komponent pro lepší ústní hygienu? Ne! Většina dnešních kartáčků s ohebnými ručkami má nadměrně velké hlavy a vlákna, která jsou příliš tvrdá a příliš silná. I když ohebné držáky omezují tlak, nechávají za dásněmi nevyčištěné plochy. Nadměrné hlavy kartáčků mohou být dobré pro nanesení většího množství zubní pasty, ale zároveň snižují přístupnost. Ohebnost a síla jsou podstatné pro štětinky, ne pro držák.
  5. Ústní voda chrání oblasti, kam se kartáček nedostane? Ne! Oplachovací činidla nedokáží odstranit plak samy od sebe, jen omezují růst plaku a oddalují jeho destruktivní činnost. Jen pečlivé manuální čištění, zejména mezi zuby a podél dásní, zaručuje dlouhodobou ochranu.
  6. Špatné zuby jsou pro naši rodinu typické! Není pravda! Zubní kazy ani zánět dásní nejsou dědičné choroby a dokonce i v případě geneticky přenesené slabosti zubů je ústní hygiena tím nejlepším způsobem, jak zajistit zdravou ústní dutinu.
  7. Žádná bolest, žádné krvácení - žádný problém? Ne! Paradentóza a špatný dech nebolí a zubní kaz také začíná bez bolesti. Škodlivý účinek mezizubního a dásňového plaku může zůstat skrytý po dlouhou dobu, a tak zvýšit nebezpečí zničujících důsledků.
  8. Špatný dech pochází ze žaludku? Ne. Kromě tabáku, kávy, česneku, cibule a jiných věcí pochází špatný dech z rozkládajících se bakterií z plaku, který je přítomen v prasklinách hřbetu jazyka a v dásňových kapsách.
  9. Lidé nedbají o ústní hygienu? Ne! Normální člověk si nepřivodí úmyslně špatný dech a nikomu není jedno, jestli přijde o zuby! Samozřejmě tu je velké riziko pro zdraví, když se nepochopení spojí s nedbalostí. Nejlepší cestou, jak zajistit vynikající zdraví v ústní dutině, je přijmout profesionální rady, mít chuť a odhodlání získat a udržet si čistá a zdravá ústa.
  10. Může se člověk sám naučit ústní hygieně? Ne! Nedosáhnete dobré ústní hygieny, pokud nejdříve nedostanete podrobné profesionální rady a instrukce o vhodných výrobcích. Trvalá motivace a vysoká úroveň hygieny může být dosažena a udržena pravidelnými návštěvami u profesionálů ústní hygieny. Ústa bez plaku už nejsou snem!

 

mapka

Podkrušnohorská 1039,
Litvínov 6, 436 01
ORTODONCIE
Tel.: +420 476 753 063
info@zubar-rovnatka.cz

vytvořilo Anawe